Tylko nie maska! Co założyć na grecki karnawał?

Najbardziej znane greckie parady karnawałowe z Patry, Xanthi czy Rethymno to mix kiczu, kolorowości i wesołości, gdzie każdy nosi, co mu się podoba. Jednak niektóre z greckich karnawałów mają jasno określony dress-code.

Suknia do kostek wysadzana cekinami, dobrze skrojony frak a do tego wenecka maska? Taki karnawałowy zestaw imprezowy sprawdzi się może na Korfu, ale nie w pozostałych częściach Grecji.

Co w takim razie ubrać na grecki karnawał? Zapomnijcie o wypożyczaniu stroju albo odpalaniu maszny do szycia. Kreacje, których szukacie, czekają już w Waszych szafach! Otwórzcie je na oścież i w drogę!

Z białym prześcieradłem na Naxos

Karnawał na Naxos to ewolucja dionizyjskich festynów. Zamiast tłumaczyć, co to Lambadifories, zobaczcie sami…

Ale jaja w Tyrnavos

Czasem strój nie jest potrzebny. Wystrarczy krótka wizyta w sex-shopie i zgarnięcie pierwszego z brzegu dildo. Nie, nie robię sobie jaj. Tak karnawał świętują ci, którzy wybierają się do Tyrnavos w Środkowej Grecji.

Pirackie podboje na Eubei

Strój pirata leży na dnie szafy, przypominając Wam czasy przedszkolnych zabaw karnawałowych? Z nostalgią stwierdzacie, że z niego wyrośliście? Nic bardziej mylnego! Ahoj przygodo! Wsiadaj na pokład, spuszczaj żagle i gnaj w stronę Chalkidy na wyspie Eubea!

Blisko natury na Skyros

W głowie kręci ci się od czystego górskiego powietrza, w żyłach płynie górski strumień, a w sercu wyje dzikie zwierzę? A może na zakurzonej półce odkryłeś stary strój z jasełek. Jeżeli to coś na „pół pasterza – pół kozę” to w podskokach ruszaj na wyspę Skyros!

Z worem mąki do Galaxidi

Jeżeli stajesz przed szafą i jak zwykle stwierdzisz, że „nie mam co na siebie włożyć!” to… włóż byle co! Po świętowaniu karnawału w niewielkim miasteczku Galaxidi w Centralnej Grecji zrozumiesz, że kreacja nie ma znaczenia. Bo najważniejsza jest przecież dobra zabawa, do której potrzeba jedynie trochę… mąki!

 

Które z przebrań założycie w tym roku? A może znacie inne greckie regiony, które mogą pochwalić się nietypowymi karnawałowymi kreacjami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *